Новини світу. 20 квітня. ФБР і поліція Нью-Йорка відновили в четвер активні слідчі дії в справі 33-річної давності про таємничу пропажу шестирічного Ітана Петца.

США, поліція
Поліція відновлює слідство 1979 року

Тоді, у далекому 1979 році, ця подія сколихнула всю країну. 25 травня – день, в який не повернувся додому Ітан, – оголошено в США Національним днем ​​зниклих дітей.

В той день батьки Ітана, які проживали в манхеттенському районі Сохо, вперше дозволили синові самостійно дістатися до школи на автобусі. Коли вдень дитина не повернулася додому, мати підняла тривогу. До вечора Ітана вже шукали більше ста офіцерів поліції і волонтерів. Безуспішні пошуки тривали кілька тижнів. Детективи навіть пішли на безпрецедентний для того часу крок, розмістивши фотографію малюка на упаковках з молоком. Однак жодної інформації, яка б вказувала на його місцезнаходження, виявити так і не вдалося.

У 2001 році поліція Нью-Йорка офіційно закрила справу, оголосивши Ітана загиблим. Батьки дитини вважають, що до його смерті причетний якийсь Хосе Рамос – знайомий няні хлопчика. У 2004 році родина виграла проти нього цивільний судовий позов, за яким він повинен був виплатити 2 мільйони доларів. Рамос, який заперечував свою причетність до зникнення Ітана, ніколи не притягувався до кримінальної справи в якості обвинувачуваного. В даний час він відбуває тюремний термін в штаті Пенсільванія в іншій справі – за розбещення двох хлопчиків.

Однак кримінальне слідство у пропажі Ітана було відновлено в 2010 році. А в цей четвер детективи знову почали пошук доказів в підвалі одного з будинків, розташованого неподалік від будинку родини Петц. Як очікується, протягом декількох днів слідчі будуть розкривати бетонну підлогу і цегляні стіни там, де 30 років тому розташовувалася деревообробна майстерня та склад предметів мистецтва.

“Ми ведемо пошук людських останків, одягу та інших особистих речей. Йде дуже кропіткий процес”, – заявив представник нью-йоркської поліції Пол Браун.

Пропажа дитини в Нью-Йорку в 1979 році отримала загальнонаціональний розголос. Справа Петца збіглася за часом з декількома іншими випадками зникнення дітей і привела до зародження в США громадської кампанії, в результаті якої в країні був прийнятий закон, що зобов’язує поліцію приступати до негайного пошуку зниклої дитини відразу після отримання заяви про це, а не через якийсь час, як це було раніше.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.