Новини політики. 23 квітня. «Батьківщина» і «Фронт змін» офіційно оголосили про об’єднання в загальний партійний список на парламентські вибори-2012.

Об'єднаний список «Батьківщини» і «ФЗ» отримає менше, ніж вони в сумі зараз

Першим номером у цьому списку буде Арсеній Яценюк, а Олександр Турчинов стає начальником об’єднаного штабу, повідомляє Сегодня.

Правда, не факт, що навіть об’єднаний список «Батьківщини» і «ФЗ» зможе забезпечити перше місце. Результати останнього опитування Центру Разумкова та фонду «Демініціативи» показали різке зростання рейтингу регіоналів і просідання рейтингів партій Тимошенко і Яценюка.

Серед тих, хто планує йти на вибори, ПР набирає 24,5% голосів, «Батьківщина» – 16,8%, «Фронт змін» – 11,9%.

«І треба враховувати, що у ПР є резерв збільшення рейтингу після початку реалізації соціальних ініціатив, а об’єднаний список «Батьківщини» і «ФЗ» отримає менше, ніж вони в сумі зараз, – вважає політолог Володимир Фесенко. – Незадоволені об’єднанням прихильники «ФЗ» вже йдуть до Кличка, і той уже наближається до Яценюка».

Дійсно, «УДАР» в останньому опитуванні отримав 9% серед тих, хто буде голосувати, і Віталію Кличку переживати про проходження в парламент навряд чи доведеться. А от КПУ почала втрачати позиції і опинилася на межі опускання нижче прохідного бар’єру (5,6%). Решта в ВР не потрапляють, причому «Свобода» Олега Тягнибока з 3% вперше виявилася нижче «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка (3,5%).

Ще одне опитування, проведене тими ж соціологами, показало, що лідером об’єднаної опозиції у відсутність Тимошенко 23,7% українців бачать Яценюка і лише 4,2% – Турчинова, якого обійшла навіть Наталія Королевська.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.