Новини здоров’я. 8 квітня. Неускладнене запалення червоподібного відростка сліпої кишки (апендикса) запропонували лікувати за допомогою антибіотиків.

Ефективність лікування в двох групах пацієнтів майже не відрізнялися

Дослідження провела група фахівців з Королівського медичного центру в Ноттінгемі, Великобританія.

Для участі в дослідженні були відібрані 900 пацієнтів з гострим апендицитом без ускладнень. Операцію з приводу захворювання перенесли 430 учасників. 470 чоловік лікувалися консервативним методом і отримували антибіотики.

За результатами дослідження, 63 відсотків тих, хто отримував антибактеріальну терапію, успішно пройшли курс лікування, симптомів апендициту у них не спостерігалося протягом року. При цьому ризик розвитку ускладнень після лікування в групі тих, що перенесли операцію з видалення апендикса, був на 31 відсоток вище.

Автори роботи відзначили, що тривалість перебування в стаціонарі, а також ефективність проведеного лікування в двох групах пацієнтів практично не відрізнялися.

У зв’язку з цим дослідники рекомендували починати лікування неускладеного апендициту з призначення антибактеріальних препаратів. Крім того, аналогічну терапію вони порадили використовувати в складних для діагностики випадках захворювання.

При цьому вчені відзначили, що видалення червоподібного відростка є кращим за наявності симптомів перитоніту.

За матеріалами medportal

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.