Новини світу. 27 квітня. Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун звинуватив сирійську владу в недотриманні плану мирного врегулювання ситуації в країні.

Пан Гі Мун
Пан Гі Мун закликає владу Сирію врегулювати ситуацію

У заяві, опублікованій 26 квітня, Генсек ООН висловив “серйозну тривогу” у зв’язку з повідомленнями про безперервні артилерійські обстріли сирійських міст, а також про присутність в населених пунктах військових і важкої техніки, зафіксовані спостерігачами місії ООН.

Пан Гі Мун підкреслив, що такий стан речей “неприйнятний” і прямо суперечить зобов’язанням сирійської влади, прийнятим у рамках плану мирного врегулювання, і зажадав від Башара Асада “негайних дій” щодо виправлення ситуації.

План мирного врегулювання, запропонований спецпосланцем ООН Кофі Аннаном, передбачає повне виведення військових і важкої техніки з сирійських міст, а також відмову від застосування насильства як з боку урядових сил, так і з боку сирійських повстанців. Контролювати його виконання покликана місія з 300 міжнародних спостерігачів, частина з яких вже почали свою роботу на території країни.

Сирійська влада погодилися з умовами плану в кінці березня, а з 12 квітня було формально оголошено про початок дії режиму припинення вогню. Незважаючи на це, з Сирії регулярно продовжують надходити повідомлення про нові атаки урядових військ. За даними правозахисних організацій, їх жертвами з 12 квітня стало не менше 300 чоловік.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.