Новини здоров’я. 7 квітня. Американські фахівці примудрилися надати наукові докази істинності відомого афоризму: «Що нас не вбиває – робить нас сильнішими».

стрес
Що нас не вбиває - робить сильнішими

Багаторічне широкомасштабне дослідження наслідків несприятливих подій на психічне здоров’я жителів США показало, що неприємності, по всій видимості, сприяють подальшій адаптації та стійкості психіки – повідомляють МЕDВЕСТИ.

Провідний автор Марк Сірі з Державного університету в Буффало (штат Нью-Йорк, США) нагадує, що дані, отримані його групою, суперечать попереднім штудіях, які з’ясували, що несприятливі події негативно впливають на психічне здоров’я і загальний стан людини, і тому чим більше негараздів, тим більше шансів на сумні наслідки.

Цього разу вчені з 2001 по 2004 рік неодноразово опитували 2 398 осіб. Наприкінці дослідження виявилося, що люди, які пережили великі неприємності, володіють кращим психічним здоров’ям в порівнянні з тими, у кого негараздів було мало або не було зовсім. З одного боку, в результаті бід у респондентів реєструвалися функціональні порушення, симптоми посттравматичного стресу і зниження задоволеності життям. Але згодом, коли тих же людей стосувалися проблеми меншого масштабу, вони реагували на них спокійніше в порівнянні з тими, хто «життя не нюхав».

Дослідження не дозволяє встановити чіткий причинно-наслідковий зв’язок між амплітудою негараздів і психічної стійкістю, але все ж учені роблять таке обережне припущення: в помірних дозах неприємності можуть сприяти формуванню якихось захисних механізмів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.