Новини медицини. 23 квітня. Ожиріння пов’язане з порушенням метаболічних процесів в організмі, так само, як гіпертензія і дисліпідемія.

Вчені знайшли зв'язок між вагою при народженні дитини і підлітковим віком

Все це грає величезну роль в ризику виникнення кардіоваскулярних захворювань і цукрового діабету.

Дані американського дослідження з оцінки здоров’я і харчування говорять про те, що у 34% людей у віці 20 років поширений метаболічний синдром, а у людей старше 40 років – у 41% чоловіків і у 37% жінок.

На даний момент проводяться постійні дослідження з метою виявити причини виникнення захворювання, щоб своєчасно надати профілактичний вплив.

Нещодавно в журналі “Circulation” була опублікована стаття, в якій йдеться про те, що група учених під керівництвом доктора медицини Стаматіс Ефстатіо, пропонує використовувати дані про дитячий період для виявлення виникнення метаболічного синдрому в більш пізньому періоді.

Для досягнення цієї мети була набрана група дітей від 6 до 8 років у кількості 1270 осіб, яких досліджували до 13-15 років. В цьому експерименті взяли участь виключно ті діти, які мали антропометричні характеристики при народженні. Вчені був також зробили генетичні дослідження, щоб визначити схильність генів до надмірної ваги.

Результати дослідження показали, що маса дитини при народженні пов’язана з подальшим індексом тіла. Значний ризик розвитку метаболічного синдрому в підлітковому віці у дітей пов’язаний з низьким показником ваги і окружності голови при народженні. Більш того, гени збільшують ризик ожиріння. Так, провівши дослідження, виявилося, що наявність цих факторів може попередити розвиток метаболічного синдрому в підлітковому віці з чутливістю 91% і специфічністю 98%.

Таким чином, вчені вважають, що дані цього дослідження допоможуть створити програму, спрямовану на виявлення ризику розвитку метаболічного синдрому і ожиріння, щоб призначити надалі профілактичні заходи.

За матеріалами Медичний центр НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.