Новини технологій. 6 квітня. Новий небезпечний вірус вразив понад 600 тисяч комп’ютерів компанії Apple по всьому світу.

Комп'ютерний вірус, хакер
Власникам "маків" радять встановити останнє оновлення безпеки від Apple

Як з’ясували експерти з компанії “Доктор Веб”, троян під назвою BackDoor.Flashback проникає на ПК під управлінням операційної системи Mac OS X і створює ботнет – мережа із заражених “маків”.

Згодом зловмисники можуть використовувати її для організації DDoS-атак або розсилання спаму.

FlashBack був виявлений ще у вересні 2011 року. Він проникав на “маки” через фальшивий інсталятор Adobe Flash Player. Новий різновид вірусу (BackDoor.Flashback.39) потрапляє на ПК з Java-аплетом, який завантажують шкідливі сайти.

За підрахунком “Доктора Веба”, велика частина систем, заражених трояном, розташована на території США (56,6%), Канади (19,8%), Великобританії (12,8%) і Австралії (6,1%). Щоб убезпечити свій комп’ютер, власникам “маків” рекомендують встановити останнє оновлення безпеки від Apple. Його можна завантажити за адресою support.apple.com/kb/HT5228.

Фахівці з “Доктора Веба” підкреслили, що виявлена ​​вразливість в черговий раз спростовує заяви деяких експертів про відсутність загроз для користувачів “маків”. Нагадаємо, останній великий вірус для робочих станцій Apple (відомий під назвами MacDefender, MacProtector або MacSecurity) був знайдений в травні 2011 року.

Він проникав на комп’ютери через шкідливий код на сайтах, маскуючись під фальшивий антивірус. Самостійно встановившись на ПК, він під виглядом “виліковування” системи отримував доступ до даних кредитної карти. За різними оцінками, було заражено від 60 до 120 тисяч ПК.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.