Новини політики. 6 квітня. На посаду уповноваженого Верховної Ради з прав людини внесено тільки кандидатура урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Валерії Лутковської.

Валерія Лутковська- єдиний кандидат на пост омбудсмена

Її висунули депутати з провладних фракцій. Про це повідомляє прес-служба Верховної Ради. 15 березня 2012 у Верховній Раді відбулося таємне голосування щодо призначення на посаду омбудсмена щодо кандидатур Євгена Захарова та Валерії Лутковської з подальшим оголошенням його результатів.

У зв’язку з тим, що жоден з кандидатів не набрав необхідної кількості голосів у свою підтримку, відповідно до ст.6 закону «Про Уповноваженого Верховної Ради з прав людини» в 20-денний строк з дня, наступного після оголошення результатів голосування, а саме – з 16 березня по 4 квітня поточного року включно, знову проводилося висунення кандидатур для призначення на посаду уповноваженого.

Відповідно до закону право внесення кандидатур надано голові Верховної Ради або не менше однієї четвертої народних депутатів від конституційного складу парламенту.

27 березня 2012 у Верховну Раду України надійшла пропозиція від 261 народного депутата про висунення кандидатури Валерії Лутковської на посаду уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Згідно з Регламентом Верховної Ради відомості про запропоновані кандидатури на посаду омбудсмена публікуються в газеті «Голос України» не пізніше 10 днів до розгляду питання про призначення.

Варто відзначити, що нова кандидатура Євгенії Левченко від опозиції не була винесена на повторне голосування Ради.

Джерело НБН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.