Новини України. 26 квітня. У день 26-річниці з дня аварії на Чорнобильській АЕС, над її четвертим енергоблоком почалося будівництво нового укриття.

ЧАЕС
Над 4-им енергоблоком ЧАЕС почнуть будувати арку саркофагу

У церемонії старту технологічного циклу взяли участь президент Віктор Янукович, міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога, голова Держагентства з управління зоною відчуження Володимир Холоша, а також посли країн-донорів, які брали участь у зборі коштів для будівництва саркофага.

«Ми є свідками визначальної події у перетворенні об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему – будівництва арки Чорнобильської атомної електростанції», – підкреслив Президент України.

Він наголосив, що йдеться про конструкцію, яка за своїми масштабами не має аналогів у світі.

«Успішна реалізація цього проекту гарантуватиме екологічну безпеку всіх прилеглих територій, унеможливить потрапляння радіації в атмосферу», – підкреслив В.Янукович.

Від імені України Президент висловив вдячність усім країнам-вкладникам Чорнобильського фонду «Укриття» за їх розуміння та дієву підтримку нашої держави у подоланні наслідків найтяжчої за всю історію людства техногенної катастрофи.

Як повідомляє прес-служба глави держави, будівництво арки є одним з найважливіших етапів спорудження нового саркофага над аварійної ЧАЕС та забезпечення радіаційного захисту населення.

До захисної споруди увійде комплекс технологічного обладнання для вилучення зі зруйнованого четвертого енергоблоку ЧАЕС матеріалів, які містять ядерне паливо, їх кондиціювання з подальшим безпечним зберіганням.

Як багатофункціональний об’єкт конфайнмент матиме термін служби 100 років. Вартість будівництва становить близько 990 мільйонів євро.

News Market

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.