Новини здоров’я. 14 квітня. Безконтрольне вживання мінеральної води може зіпсувати здоров’я людини, попереджають лікарі.

Malvern мінеральна вода
Мінеральна вода теж може бути шкідливою

В Україні близько 600 розроблених мінеральних джерел, щоправда якість цих вод залежить не так від природи, як від дбайливості виробника, повідомляє ТСН.

Основна складність у розливі мінеральної води полягає в тому, щоби зберегти природній склад і мікрофлору воду, визнають самі виробники.

Лікувальна вода відрізняється від столової насиченістю мінералами. Лікарі радять не пити кислої води людям із підвищеною секрецією і навпаки – не вживати лужної води, якщо кислотність знижена.

Улюблений багатьма газ – лишень засіб консервації, а не поліпшення смаку. Щоби вода не нашкодила, його треба випустити, лишивши пляшку на кілька годин відкритою.

“У водах достатньо багато солей знаходиться. Це не дуже добре впливає на функцію нирок”, – попереджає лікар-терапевт Віталій Машков. То якщо камені в нирках не потрібні, вживати воду слід лише у рекомендованих дозах.

Хоча, каже лікар, щоби зашкодити ниркам, треба щодня впродовж півроку пити щонайменше по два літри мінералки. А от вода геть вільна від мінералів, тобто фільтрована, може нашкодити значно швидше.

“Мінімальна мінералізація, сухий залишок, повинен бути не менше 100 млгр на дм3. Це також норма і для мінеральних вод, тому що води з меншою мінералізацією вони вже шкідливі для організму”, – запевняє керівник Держцентру стандартизації контролю якості лікувальних ресурсів Олена Нікіпєлова.

Звісно, мало користі і від підробок мінералки. В Одеській області Держпрогірнагляд кілька днів тому прикрив підпільну лінію, де псевдомінералку під назвою “Гагарінська” розливали прямо з під крана водоканалу.

У Росії порахували, що кожна друга пляшка мінералки у продажу – фальшивка. Скільки підробок на українських прилавках – ніхто не досліджував.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.