Новини спорту. 7 квітня. Спортивний директор київського “Динамо” Олексій Михайличенко прокоментував заяви керманича донецького “Шахтаря” Мірчі Луческу про майбутнє суддівство у суботньому матчі.

Олексій Михайличенко
Олексію Михайличенку не подобається тактика Луческу

“Якщо підняти пресу, перед іграми команд при тренері Мірчі Луческу це питання піднімалося завжди. Я думаю, це певна тактика тренера, адже дрібниць, як ми знаємо, у футболі немає. На мій погляд, тут є два моменти. По-перше, проявляється психологічний тиск на суддів, по-друге, готується плацдарм для пошуку причини при можливій невдачі. Нескладно помітити, що причиною невдалої гри “Шахтаря” в чемпіонаті України за версією Мірчи Луческу практично завжди стають судді. А якщо арбітр, як було раніше, приїхав з-за кордону, значить, винна Федерація футболу. У міжнародному матчі суддів відкрито чіпати не можна, тут винними стають українські футболісти. Але ця тактика, взята на озброєння “Шахтарем”, будемо говорити відверто, аж ніяк не ноу-хау в футболі. Багато команд нею користується, адже, повторюся, дрібниць у футболі не буває. Будь-яка дія, яка може допомогти досягненню результату, у футболі прийнятна. У тому числі – і психологічний тиск на суперників і арбітрів”, – каже Михайличенко.

“Чому ж “Динамо” не бере на озброєння такі методи? У “Динамо” інша психологія, і закладалася вона не один день, і не один рік. При Валерії Лобановському, якщо пам’ятаєте, ніколи не обговорювалася тема суддівства. Мова завжди йшла про гру команди, футболістів, тактику. Про все, що стосується саме “Динамо”. На мій погляд, подібний ажіотаж не сприяє належній підготовці арбітрів до таких матчів. А уникнути помилок, на жаль, не вдається нікому – ні тренерам, ні гравцям, ні арбітрам. У сто разів важливіші рівень і якість гри, показані командою і її гравцями. Це у футболі головний критерій при визначенні найсильнішого. А всілякий тиск на всіх і вся напередодні важливого матчу – це, вибачте, ми вже проходили. Воно присутнє з року в рік, причому практично не відрізняючись за змістом. В результаті ж на поле виходять футболісти і тільки вони визначають, чия команда сильніше”, – пояснив директор “Динамо”.

Джерело Проспорт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.