Новини світу. 26 квітня. Президент РФ Дмитро Медведєв відмовився помилувати Михайла Ходорковського, якщо той не подасть відповідне прохання.

Медведєв не помилує Ходорковського без його прохання

Про свою позицію він заявив в бесіді з тележурналістами.

На думку Президента РФ, для того, щоб він помилував засудженого, той зобов’язаний звернутися до нього з цим проханням. Медведєв послався на 50-ту статтю Конституції, відповідно до якої укладений “має право” подати прохання про помилування.

“Президент не може вийти за рамки Конституції”, – підкреслив Медведєв.

Тим не менше, дослівно в основному законі РФ йдеться, що “кожен засуджений за злочин має … право просити про помилування або пом’якшення покарання”, тобто обов’язковість цієї процедури не оговорюється. При цьому, згідно 80-й статті Конституції, президент просто “здійснює помилування”.

У розмові з журналістами Дмитро Медведєв торкнувся помилування Сергія Мохнаткіна, засудженого за напад на міліціонера під час акції “Стратегії-31” 2009 року. За його словами, він звільнив Мохнаткіна, незважаючи на те, що той не визнав свою провину, так як необхідність визнання провини для помилування не прописана в Конституції.

Ні кримінальний, ні кримінально-виконавчого кодексу також не передбачає необхідності визнання провини для помилування.

Михайло Ходорковський, на відміну від Мохнаткіна, не тільки не визнає своєї провини, а й жодного разу не звертався з проханням про помилування. Президентська рада з прав людини на початку квітня підготував висновок, згідно з яким президент має право помилувати засудженого навіть якщо той не звертався з таким проханням.

“Це думка президента, – заявляв тоді глава Ради з прав людини Михайло Федотов. – Ми йому представили думку десяти фахівців у галузі конституційного права. Він з ними не погодився”.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.