Новини України. 22 квітня. Як змінилось життя після приходу Януковича до влади – короткі роздуми головного редактора журналу Forbes Україна  – Володимира Федоріна.

Віктор Янукович

І без зайвих акцентів зрозумілим є те, що однією із найбільш актуальних проблем залишається корумпованість влади – переділ власності, захоплення підприємств та “неписані закони” для певної категорії людей.

У нас із новою владою інша проблема – без хабара стало нереально влаштуватись на жодну роботу

Мова, звісно, про робочі місця, які утримуються за рахунок наших з вами податках, – у бюджетній сфері. Платити потрібно навіть за посаду лікаря з укладом у 1200 гривень. Про більш хлібні місця й говорити не варто. Хочеш стати слідчим у прокуратурі? Серйозна робота, $ 70 000 – не менше.

Здавалося б, що нічого не змінилось – так і раніше було… Дійсно, нічого нового: назва інститутів “президент“, “суд“, “система охорони праці” такі ж, як і у нормальних державах, але сутність їх абсолютно інша.

Кожна клітина такої “держави” працює не на благо суспільства, а на викачування фінансів із свого права виписувати рецепти чи давати лікарняні, звільняти від відповідальності чи навпаки – поміщати за ґрати. Не лікувати та захищати, а викачувати доходи із своїх повноважень – ось суть таких інститутів.

Це звісно, не держава, а ракова пухлина. Чи піддається вона операції?!? Безперечно, і ми бачили, як це робиться. На питання, з чого починається боротьба з пострадянською корупцією, ідеолог грузинських реформ Каха Бендукідзе нещодавно відповів: “Посадити для початку з двадцять людей”. У перекладі на мову Всесвітнього банку – реформатор повинен продемонструвати серйозність своїх намірів. Цей рецепт універсальний.

Зрозуміло, що полювання на політичних опонентів, яке спостерігається у теперішній Україні не має ні найменшого відношення до поради Бендукідзе.

Метастази не можуть оперувати самі себе . Потрібен хірург-онколог.

Чи є таким хірургом нинішній президент судити Вам, але неозброєним оком помітно те, що чи то інструменти погані, чи то “хірург” несправжній…

NewsMarket, Forbes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.