Новини України. 5 квітня. У Генпрокуратурі готові чекати, поки Ющенко здасть кров.

Віктор Ющенко
Кримінальну справу про отруєння Ющенка обіцяють поки не закривати

У Генеральної прокуратури України є підстави для закриття справи про отруєння третього президента Віктора Ющенка, однак відомство ще почекає, поки Ющенко здасть кров.

«В матеріалах кримінальної справи є всі підстави, щоб прийняти рішення про закриття… Але, думаю, давайте ще разом почекаємо, поки він здасть кров», – сказав генеральний прокурор України Віктор Пшонка 5 квітня на прес-конференції.

Як повідомлялося, 5 вересня 2004 року Ющенко, будучи кандидатом в президенти, зустрічався з керівництвом Служби безпеки України, після чого відчув нездужання і 10 вересня був госпіталізований у віденську клініку. Лікарі заявили, що Ющенко отруєний діоксином, причому отрута потрапила в організм пацієнта приблизно за п’ять днів до госпіталізації. Пізніше було проведено ряд експертиз. Повторна експертиза в кінці травня 2006 року підтвердила факт наявності діоксину в організмі Ющенка.

Пшонка неодноразово підтверджував намір провести додатковий аналіз крові Ющенка в рамках розслідування цієї справи. У грудні 2010 року Пшонка не виключив, що отруєння Ющенка в 2004 році не було, підкресливши, що для встановлення істини необхідний повторний аналіз крові потерпілого. У січні і лютому 2011 року Ющенка допитували в Генпрокуратурі у справі про його отруєння.

Пізніше заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін заявив: «У кримінальній справі немає достатньо доказів, що підтверджують факт отруєння екс-президента Ющенка, немає даних … що в крові Ющенка виявлено отруту … У справі є докази, що діоксин в крові президента не було виявлено».

Він підкреслив, що з урахуванням таких суперечливих даних слідчий зобов’язаний, усуваючи протиріччя, провести повторну експертизу. “Якщо Віктор Андрійович Ющенко не здасть кров, ми змушені будемо кримінальну справу за фактом отруєння припинити”, – підкреслив Кузьмін. Він додав, що Ющенко повинен видати слідчому кров, проби якої були взяті у нього відразу після вересневих подій 2005 року і зберігалися в нього відтоді, а також здати додатковий аналіз.

За матеріалами ZN.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.