Новини світу. 13 квітня. Міністерство внутрішніх справ Єгипту приймає виняткові заходи щодо забезпечення безпеки християнських церков і монастирів, розташованих на території країни, напередодні Великодня.

Коптську церкву в Єгипті особливо охоронятимуть

Глава єгипетського МВС Мухамед Ібрагім провів у п’ятницю спеціальну нараду за участю 13 своїх заступників, під час якої вказав на необхідність посилення охорони коптських храмів як під час головного богослужіння в ніч з суботи на неділю, так і в дні після Великодня.

Міністр роз’яснив, що необхідність посилення заходів безпеки викликана не тільки загальною нестабільною обстановкою в країні, а й 40-денним трауром в коптській церкви, оголошеним в кінці березня після смерті коптського патріарха отця Шенуди Третього.

Вже з п’ятниці посилені наряди поліції і додаткові контрольно-пропускні пункти виставлені в каїрському районі Аббасі, де розташований Кафедральний собор святого Марка, і в столичному кварталі Мері Гіргіс (Святий Георгій).

У зв’язку з настанням Великодня особливий стан введено в південній провінції Асьют. Тут діють понад 80 коптських храмів і монастирів, які в святкові дні мають намір відвідати десятки тисяч паломників.

За розпорядженням Управління безпеки Асьют, в провінції встановлено майже 200 додаткових поліцейських пунктів для перевірки на дорогах, що ведуть до коптських монастирів, більше 80 спеціальних бригад виділені для безпосередньої охорони християнських церков.

Коптська церква є однією з найдавніших християнських громад світу. За переказами, вона заснована ще апостолом Марком, який і вважається її першим патріархом. В даний час копти – найбільш численна християнська конфесія на Близькому Сході, переважна їх більшість проживає в Єгипті. За неофіційними даними, християни-копти складають близько 10% населення Єгипту – понад 80 мільйонів чоловік.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.