Новини світу. 25 квітня. ЦВК Єгипту заборонила колишньому главі уряду Ахмеду Шафіку балотуватися на пост президента.

Єгипет, прапор
Екс-прем'єра Єгипту не допустили до президентських виборів

Таке рішення ЦВК прийняла після того, як напередодні Вища військова рада Єгипту затвердила поправки до законодавства, що забороняють всім високопоставленим діячам режиму Хосні Мубарака займати державні пости і виставляти свої кандидатури на виборах.

Раніше проект поправок до закону про політичну діяльність був схвалений парламентом Єгипту.

Ахмед Шафік під час правління Хосні Мубарака займав ряд високих постів в армії, а також очолював міністерство цивільної авіації і обіймав пост прем’єра.

Після того, як в лютому 2011 року Мубарак був змушений піти у відставку, а управління країною перейшло до Вищої ради збройних сил, Шафік очолив тимчасовий уряд. Однак його призначення спровокувало масові акції протесту, учасники яких вимагали прибрати соратника Мубарака з поста глави уряду. На початку березня 2011 року Шафік подав прохання про відставку, яке було задоволено Вищою радою збройних сил.

Остаточний список претендентів на пост глави держави ЦВК Єгипту повинен оголосити в кінці квітня. Перший тур президентських виборів планується провести 23-24 травня. Якщо буде потрібно другий тур, то він пройде 16-17 червня.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.