Новини науки. 28 квітня. Шотянь Бай з Вищої університету Китайської Академії наук і його колеги запропонували методику визначення типу особистості за поведінкою у соціальних мережах.

соціальна мережа
Характер можна визначити за поведінкою у соціальних мережах

Вчені попросили більше 200 китайських студентів, що мають облікові записи в місцевій соціальній мережі “Женьжень”, “Фейсбук” у Піднебесній заборонено, заповнити в онлайн-режимі стандартний психологічний опитувальник, розроблений Каліфорнійським університетом у Берклі (США) в 1990-х роках. Одночасно дослідники проаналізували сторінки добровольців, зазначивши вік, стать і різні аспекти інтернет-поведінки: частоту появи нових записів в блогах, емоційний зміст повідомлень тощо.

Потім фахівці спробували різні обчислювальні методи для пошуку відповідностей між результатами тестування і тим, що показали сторінки. І дійсно, онлайн-активність виявилася хорошим індикатором типу особистості. Наприклад, сумлінні люди частіше роблять перепост повідомлень з проханням про допомогу; екстраверти захоплюються смайликами; частота оновлення статусу корелює з відкритістю; невротизм вимірюється кількістю сердитих коментарів.

Дослідники відзначають, що цей метод може виявитися дуже корисним для точкової реклами та рекомендаційної системи соціальної мережі. Крім того, автори приходять до висновку, що схожі люди з радістю подружаться і розділять інтерес до одних і тих же книг, фільмів, музики.

За матеріалами КОМПЬЮЛЕНТА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.