Новини світу. 13 квітня. Колишній північнокорейський лікар, який працював на програму подовження життя місцевих лідерів, але в 2011 році втік за кордон, заявив, що має текст заповіту Кім Чен Іра.

Кім Чен Ір

Лі Ен Кол розповів, північнокорейський лідер, який помер в грудні, закликав своїх соратників не зупиняти розробку зброї масового ураження.

“Пам’ятайте: тільки постійний розвиток ядерного, хімічного і біологічного потенціалу, а також ракет великої дальності здатен зберегти мир на Корейському півострові. Не забувайте про це ні на хвилину!”, – сказано в тексті, наданому перебіжчиком.

Крім того, Кім Чен Ір звернув увагу керівництва своєї країни на необхідність перемоги в психологічній війні проти Сполучених Штатів:

“Ми зможемо перемогти, якщо будемо твердо відстоювати законність ядерної програми, послаблювати вплив США на півострові і працювати в напрямку зняття міжнародних санкцій, щоб підготувати зовнішньополітичні умови для економічного розвитку”.

Відповідно до опублікованого тексту, перед своєю смертю екс-лідер КНДР попередив соратників про необхідність бути дуже обережними з Китаєм, який з “найближчого партнера” ​​з часом може перетворитися на країну, “за якою треба буде спостерігати пильніше всіх інших”.

“Історично Китай – це джерело проблем для Кореї. Пам’ятайте про це і зберігайте обережність. Не дайте китайцям себе використовувати”, – писав Кім Чен Ір.

За словами перебіжчика, він отримав копію цього документа від людини, “безпосередньо пов’язаного з одним з лідерів КНДР”.

В останні роки сам Лі Ен Кол очолює південнокорейський Центр стратегічної інформації – установа, що займається збором даних та аналізом міжнародної ситуації.

Інформація про текст заповіту Кім Чен Іра з’явилася на тлі чергової кризи в регіоні. КНДР оголосила про намір запустити ракету з супутником зв’язку, проте США і сусіди Північної Кореї вважають, що мова йде про випробування балістичної ракети великої дальності.

Крім того, південнокорейська розвідка підозрює, що Пхеньян має намір незабаром провести чергові ядерні випробування.

Джерело Лента.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.