Новини світу. 13 квітня. Колишній північнокорейський лікар, який працював на програму подовження життя місцевих лідерів, але в 2011 році втік за кордон, заявив, що має текст заповіту Кім Чен Іра.

Кім Чен Ір

Лі Ен Кол розповів, північнокорейський лідер, який помер в грудні, закликав своїх соратників не зупиняти розробку зброї масового ураження.

“Пам’ятайте: тільки постійний розвиток ядерного, хімічного і біологічного потенціалу, а також ракет великої дальності здатен зберегти мир на Корейському півострові. Не забувайте про це ні на хвилину!”, – сказано в тексті, наданому перебіжчиком.

Крім того, Кім Чен Ір звернув увагу керівництва своєї країни на необхідність перемоги в психологічній війні проти Сполучених Штатів:

“Ми зможемо перемогти, якщо будемо твердо відстоювати законність ядерної програми, послаблювати вплив США на півострові і працювати в напрямку зняття міжнародних санкцій, щоб підготувати зовнішньополітичні умови для економічного розвитку”.

Відповідно до опублікованого тексту, перед своєю смертю екс-лідер КНДР попередив соратників про необхідність бути дуже обережними з Китаєм, який з “найближчого партнера” ​​з часом може перетворитися на країну, “за якою треба буде спостерігати пильніше всіх інших”.

“Історично Китай – це джерело проблем для Кореї. Пам’ятайте про це і зберігайте обережність. Не дайте китайцям себе використовувати”, – писав Кім Чен Ір.

За словами перебіжчика, він отримав копію цього документа від людини, “безпосередньо пов’язаного з одним з лідерів КНДР”.

В останні роки сам Лі Ен Кол очолює південнокорейський Центр стратегічної інформації – установа, що займається збором даних та аналізом міжнародної ситуації.

Інформація про текст заповіту Кім Чен Іра з’явилася на тлі чергової кризи в регіоні. КНДР оголосила про намір запустити ракету з супутником зв’язку, проте США і сусіди Північної Кореї вважають, що мова йде про випробування балістичної ракети великої дальності.

Крім того, південнокорейська розвідка підозрює, що Пхеньян має намір незабаром провести чергові ядерні випробування.

Джерело Лента.ру