Новини культури. 27 квітня. Американське товариство із захисту авторських прав художників звернулося до режисера Джеймса Кемерона з вимогою виплатити компенсацію за використання зображення картини Пабло Пікассо “Авіньйонські дівиці” (1907) у фільмі “Титанік 3D”.

"Авіньйонські дівиці" використані в "Титаніку"

Це ж зображення картини (трохи видозмінене) присутнє і в оригінальному фільмі, який вийшов в 1997 році. Тоді Камерону було заборонено знімати оригінальну версію полотна Пікассо. Заборону наклав Фонд спадщини художника, який володіє правами на його твори.

Тим не менш, режисер все одно зняв змінених “Авіньйонських дівиць”, які за сценарієм затонули разом з “Титаніком”, проте Товариство по захисту авторських прав зажадало компенсації. Як зазначає The New York Times, тоді суперечку вдалося залагодити досить швидко – режисер заплатив необхідну суму.

В ARS вважають, що повторне використання образу картини порушує угоди 1997 року і Кемерон, який не отримав згоду на появу роботи в кадрі, знову зобов’язаний виплатити компенсацію.

Товариство із захисту авторських прав художників контролює дотримання прав на інтелектуальну власність більш 50 000 художників або їх спадкоємців (Матісса, Брака, Кандинського, Ернста і багатьох інших). Згідно з існуючим законом, спадкоємці володіють правами на зображення ще протягом 70 років після смерті художника.

Пабло Пікассо помер в 1973 році, і Фонд спадщини художника стежитиме за дотриманням авторських прав до 2043 року. “Авіньйонські дівиці” зберігаються в Нью-Йоркському музеї сучасного мистецтва (MoMA).

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.