Новини медицини. 9 квітня. Вчені з дослідницького інституту Скріппса, штат Каліфорнія, під час роботи виявили наявність деформованих ендотеліальних клітин, які є важливим сигналом при настанні інфаркту.

Інфаркт можна попередити

Це дослідження Еріка Тополя опубліковано в статті журналу Science Translational Medicine.

У дослідженнях взяли участь 50 пацієнтів, у більшості з них кардіологи виявили ендотеліальні клітини в крові, вони були сильно деформовані і сприяли скупченню. Ці деформовані клітини названі “циркулюючими ендотеліальними клітинами”. Дослідження проводилося за допомогою нового обладнання, яке дозволяє виявляти і сортувати клітини за типами.

Всі ці пацієнти скаржилися на болі в грудях – провісник інфаркту. Середній вік цих людей склав 58 років. Для точності дослідження були досліджені молодші, а також старші від них люди. Результат показав, що у хворих пацієнтів ендотеліальних клітин в 4 рази більше, ніж у здорових. Було також виявлено, що ендотеліальні клітини починають відшаровуватися від стінок судин приблизно за 14 днів до інфаркту, але поки точних доказів цьому немає.

Ерік Тополь планує продовжити дослідження з метою встановити терміни, коли починається відшарування ендотелію, щоб надалі запобігати інфарктам. На сьогоднішній день поки немає можливості говорити, коли виникне інфаркт, можна тільки говорити про певну групу людей, які мають ризик інфаркту. До цієї групи відносяться люди з підвищеним холестерином в крові, гіпертонією, цукровим діабетом, ожирінням і тими, хто веде малорухливий спосіб життя.

Щоб знати схильність організму до інфаркту медичні центри надають унікальну можливість пройти діагностику серця за допомогою кардіодіагностики за методом Холтера або пройти кардіодіагностику на апараті Endo-PAT200. Ці діагностики допоможуть дізнатися стан серця і схильність до захворювань, в тому числі і інфаркту.

За матеріалами Медичний центр НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.