Новини економіки. 17 квітня. Капіталізація компанії Apple впала на п’ятдесят мільярдів доларів за тиждень.

Деякі аналітики вбачають у зниженні ціни акцій Apple звичайну корекцію

На 10 квітня 2012 показник становив 634 млрд доларів, а до вечора 16 квітня він дорівнював 580 мільярдам.

В ході торгів на біржі Nasdaq у понеділок, 16 квітня, котирування акцій Apple знизилися на 4,1 відсотка.

Як відзначає The Wall Street Journal, точних даних про причини падіння котирувань немає. Деякі аналітики вбачають у зниженні ціни акцій Apple звичайну корекцію. За іншою версією, причиною падіння стала публікація в середині квітня аналітичних звітів, які свідчать, що попит на планшети iPad буде знижуватися. У березні компанія випустила планшет третього покоління й розраховувала, що новий продукт допоможе їй наростити виручку і прибуток.

На акціях компанії також могли негативно позначитися чутки про те, що Apple планує випустити новий iPad у форматі “міні”. Пристрій нібито коштуватиме всього 200 доларів і матиме більшість функцій вже існуючих продуктів компанії. Інвестори побоюються, що міні-iPad зможе замінити дорожчі товари, що значно знизить виручку Apple.

Крім того, 11 квітня Міністерство юстиції США звинуватило Apple і п’ять великих книговидавництв в змові з метою фіксації цін на електронні книги. Відповідний позов відомство подало до окружного суду Нью-Йорка.

Apple є найбільшою за капіталізацією IT-компанією, акції якої торгуються на Nasdaq. Протягом останніх двох місяців акції компанії демонстрували швидке зростання. Так, позначку в 500 мільярдів доларів капіталізація Apple подолала тільки в кінці лютого.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.