Новини науки. 2 квітня. Іспанські фізики створили найчутливіші на сьогоднішній момент ваги – вони здатні вимірювати масу з точністю 1,7 йоктограмма (1 йоктограмм дорівнює 10-24 грама).

Найточніші ваги

Ваги є вуглецеві нанотрубки довжиною приблизно 150 нанометрів і діаметром 1,7 нанометра, поміщені у вакуумну камеру. На поверхню трубок поміщають об’єкт, масу якого треба виміряти – зазвичай молекулу або атом, – після чого вся установка охолоджується до низької температури (4 кельвіна).

Потім на трубки подається електричний струм певної частоти і заміряється частота її відгуку. Знаючи її, вчені обчислюють масу об’єкта на поверхні. Використовуючи установку, вчені змогли виміряти масу атома ксенону і молекули нафталіну з точністю до маси протона, яка як раз і дорівнює приблизно 1,7 йоктограмма.

Вчені кажуть, що використовувана методика не є новою – вчені і раніше використовували таку схему для роботи. Разом з тим, дослідники підкреслюють, що їм вдалося значно збільшити точність таких ваг – до них вдавалося досягати точності близько 100 йоктограмм.

За словами фахівців, головна перешкода перед новою технологією – відпрацювання технології, щоб подібні вимірювання стали рутиною. Що стосується областей застосування, то такого роду ваги можуть використовуватися для розпізнання молекул різних сполук, відмінних на кілька протонів.

Джерело Лента.ру 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.