Новини світу. 28 квітня. Суд в Гаазі підтримав закон про заборону на продаж марихуани туристам.

Іноземним туристам заборонили купувати марихуану в голландських кофешопах

До суду звернулися власники кофешопів, які заробляють на продажу легких наркотиків. Вони намагалися оскаржити введення закону, вважаючи його дискримінацією іноземних туристів, так як в майбутньому тільки громадяни Голландії зможуть купувати марихуану у таких закладах.

Адвокат підприємців заявив, що вони збираються негайно подати апеляцію, і навіть готові подавати скаргу в Європейський суд з прав людини.

Відповідний закон повинен набути чинності в трьох південних провінціях вже в травні. До кінця 2012 року він пошириться на решту території країни. У листопаді Маастрихт вже ввів заборону на відвідування кофешопів туристами з усіх країн, крім Бельгії та Німеччини.

Рішення про заборону на відвідування кофешопів туристами було ініційовано консерваторами в уряді Нідерландів. Цей закон не схвалюють не тільки власники кофешопів, а й деякі політики. Зокрема, мер Амстердама Еберхард ван дер Лаан побоюється спаду популярності міста в іноземців, так як третина туристів приїжджають сюди тільки заради легких наркотиків.

Всього в Голландії працює близько 700 кофешопів, де можуть продати до 5 грамів марихуани одному покупцеві.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.