Новини економіки. 9 квітня. Протягом березня митна вартість більшості іноземних продуктів зросла на 30-70%. Це призведе до подорожчання товарів для споживачів на 12%.

Митниця змушує платити податки по максимуму

Зараз відбувається реформування на Державній митниці.

З одного боку позбавляються фірм-посередників, які за певну плату допомагали пропускати товари через кордон, з іншого боку зросла митна вартість більшості товарів, що імпортуються.

Як повідомляють у Європейській бізнес-асоціації, в порівнянні з попередніми місяцями вона зросла на 30-70%. При цьому Митниця не розбирається, чи був товар закуплений оптом, тобто дешевше, або в одиничному екземплярі, тобто за вищою ціною, а стриже всіх під одну гребінку, змушуючи платити податки по максимуму.

За словами експертів, при подорожчанні митної вартості імпортних товарів на 30% – його ціна для українських споживачів зростає на 5%. На 70% – на 12% для кінцевих споживачів.

Але в Україні багато товарів виробляють з імпортної сировини. При цьому, вартість сировини становить приблизно 50% у собівартості виготовленої продукції. А це означає, що підвищення митної вартості на 30% змусить їх підвищувати ціни на 2-3%.

Бізнесмени попереджають, що замість наповнення бюджету, чиновники отримають зворотний ефект. Ціни виростуть, споживачі відмовляться від покупок, що зменшить товарообіг, а значить і відрахування в бюджет. За словами опитаних нами експертів, найбільше шансів подорожчати в імпортних будматеріалів і продуктів харчування. Саме на них робить особливий упор Держмитниця.

За матеріалами kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.