Новини авто. 26 квітня. У травні компанія Honda почне випробування нової системи безпеки автомобілів, яка дозволяє передбачити виникнення “корків” і уникнути їх.

місто, корки
Honda навчить авто не застрявати в "корках"

Нова технологія розробляється у співпраці з Токійським університетом та Дослідницьким центром сучасної науки. Вона здатна передбачити утворення “корки” за зміною стилю руху всього потоку.

За словами представників Honda, найчастіше “корки” утворюються через те, що один з автомобілів, що попереду, необгрунтовано починає гальмувати або прискорюватися, а це, в свою чергу, впливає на всі наступні за ним машини.

Система буде відстежувати частоту прискорення і гальмування автомобіля, визначаючи стиль водіння. Якщо електроніка вирішить, що машина може стати причиною утворення “корка”, то на екран мультимедійної системи будуть виведені поради, які підкажуть водію як домогтися більш плавного руху. Це, за словами розробників, призведе до рівномірного руху усього потоку, що і дозволить уникнути “корка”.

За попередніми результатами тестів, нова розробка допоможе збільшити середню швидкість руху потоку на 23% і скоротити витрату палива машин, які їдуть позаду, приблизно на 8%. Для поліпшення цих показників новинку планується підключити до адаптивного круїз-контролю і спеціальних серверів, на яких буде збиратися інформація про рух автомобілів. Це допоможе системі заздалегідь розрахувати необхідний режим пересування машини.

За матеріалами Motor

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.