Новини України. 25 квітня. Громадські діячі Закарпаття 24 квітня подали позов до Закарпатського окружного адміністративного суду на рішення Закарпатської обласної ради щодо будівництва гідроелектростанцій на річках області.

Громадськість не хоче будівництва 360 мініГЕС на річках Закарпаття

Позивачі – Оксана Станкевич, Олег Лукша, Валентин Волошин, Володимир Феськов та Олександр Солонтай – у своєму зверненні до суду просять визнати протиправним рішення Закарпатської обласної ради та скасувати його.

Рішення Закарпатської облради від 4 листопада передбачає будівництво до 360 гідроелектростанцій на території Закарпатської області.

На думку позивачів-експертів, рішення було прийнято з грубими порушеннями чинного законодавства України, а саме – про місцеве самоврядування, доступу до публічної інформації, про місцеві державні адміністрації, містобудівельну діяльність.

У позові також йде мова про перевищення повноважень Закарпатською обласною радою. З рішення випливає, що велика кількість ГЕС знаходяться на гірських територіях Карпат, які законом визнані «окремими частинами території України», тому можуть розроблятися виключно за рішенням Кабінету Міністрів України.

Позивачі просять суд негайно зупинити дію оскаржуваного рішення до остаточної ухвали суду та заборонити органам виконавчої влади та місцевого самоврядування вносити локальні схеми розташування малих гідроелектростанцій до схем районного планування територій.

Подібне звернення надійшло й на ім’я прокурора Закарпатської області Анатолія Петруні.

За матеріалами Закарпаття on-line

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.