Новини економіки. 4 квітня. З 1 квітня в Україні подорожчав алкоголь.

Горілка знову подорожчала

Уряд підняв ціни на акцизи: на пиво – з 0,74 грн до 0,81 грн/л; вина кріплені та вермути – з 2,14 грн до 2,33 грн/л; шампанське – з 3,1 грн до 3,38 грн/л; сидр – з 0,42 грн до 0,46 грн/л; спирт етиловий, спиртні дистиляти, лікери та інші спиртовмісні напої – з 42,12 грн до 45,87 грн за літр в перекладі на 100% спирт.

Також, згідно з постановою Кабміну № 957, встановлено нові мінімальні ціни: 0,5 літра горілки в оптово-відпускному продажу коштує 17,7 грн, у роздрібній – 26,1 грн. Шампанське в магазині можна буде придбати не менше ніж за 26 грн, а коньяк «три зірки» – за 33,08 грн.

Крім того, Мінфін виступив з ініціативою підняти мінімальну оптово-роздрібну ціну з 88,5 грн до 111,9 грн за літр 100% спирту, а роздрібну – з 130,5 грн до 165 гр. Таким чином, ціна півлітрової пляшки горілки на прилавку зросте до 33 грн.

Перший віце-прем’єр-міністр Валерій Хорошковський не приховує, що за рахунок подорожчання алкоголю уряд, в першу чергу, планує поповнити бюджет.

Експерти вже назвали таку пропозицію необгрунтованою.

«Така ініціатива на сьогоднішній день абсолютно не відповідає рівню витрат на виробництво алкогольної продукції. Оскільки оборот спирту в Україні сьогодні абсолютно непрозорий, а ціни на спирт практично щомісяця підвищуються галопуючими темпами, чергове збільшення мінімальних цін на ЛГВ і підвищення цін на спирт лише посилить негативні тенденції в алкогольній галузі України і спровокує ще більшу тінізацію ринку», – вважають в Асоціації «Виноградарі та винороби України».

За оцінками фахівців, підняття цін при низькій купівельній спроможності може привести до падіння легального виробництва на 15-20% і збільшення частки тіньового ринку.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.