Новини світу. 26 квітня. Голова Європарламенту Мартін Шульц не виключає можливості розвалу Євросоюзу як регіональної спільноти.

Голова Європарламенту побачив небезпеку розпаду ЄС

“Вперше в історії Європейського союзу крах ЄС став реалістичним сценарієм”, – сказав Мартін Шульц.

Виступаючи перед колегією єврокомісарів, Шульц звернув їхню увагу на той факт, що лідери країн-членів ЄС не задоволені комунітарним методом прийняття рішень і виступають за їх “ренаціоналізацію”.

“Глави держав і урядів все більше і більше рішень перекладають на себе, обговорюють і приймають рішення за закритими дверима без урахування комунітарного методу”, – заявив глава Європарламенту.

За його словами, підписаний на початку березня лідерами 26 країн ЄС договір про бюджетну стабільність, який покликаний поліпшити ситуацію з державними витратами, є спробою створити в обхід Єврокомісії бюджетний союз, непідконтрольний Європарламенту.

При цьому Шульц висловив стурбованість закликами Франції та Німеччини відновити прикордонний контроль у Шенгенській зоні і зростанням ксенофобських настроїв в державах ЄС.

У ситуації, що склалася, глава асамблеї бачить необхідність більш тісної співпраці між Єврокомісією та Європарламентом, щоб спільно “протистояти цій тенденції до саммітизації і ренаціоналізації”.

За матеріалами РИА НОВОСТИ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.