Новини світу. 3 квітня. Всього за період розслідування польській стороні передано 52 томи виконаних матеріалів у справах, пов’язаних з авіакатастрофою.

Авіакатастрофа у Смоленську
Поляків не влаштовує версія, де винна лише їх сторона

Про це повідомила під вівторок офіційний представник наглядового відомства Марина Гриднєва.

Справи передані в рамках надання правової допомоги компетентним органам Республіки Польща в проведеному ними розслідуванні кримінальних справ.

«Надіслані матеріали включають в себе копії протоколів впізнання загиблих польських громадян, копії протоколів допитів родичів і знайомих загиблих, копії актів передачі представникам Польщі останків загиблих, а також копії розписок про отримання речей, предметів, документів, цінностей, що належали загиблим особам», – повідомила Гриднєва.

Всього за період розслідування польській стороні передано 52 томи виконаних матеріалів у справах, пов’язаних з авіакатастрофою.

Нагадаємо, Міжнародний авіаційний комітет дійшов висновку, що літак Качинського розбився під Смоленськом через неправильні дії польського екіпажу: льотчики зважилися на посадку в невідповідних умовах і проігнорували сигнали про небезпечне зближення з поверхнею землі. При цьому на екіпаж тиснув головком ВПС Польщі Анджей Бласік, який під час польоту знаходився в кабіні пілотів. У крові Бласіка знайшли алкоголь. У Польщі критично сприйняли висновки МАК. Варшава стверджувала, що частина провини за катастрофу лежить на російських диспетчерах.

Літак президента Польщі Леха Качиньського Ту-154М розбився під Смоленськом вранці 10 квітня 2010 року. При посадці він зачепився за верхівки дерев в умовах поганої видимості через сильний туман. На борту перебували 96 осіб – 88 пасажирів і вісім членів екіпажу, всі вони загинули.

Джерело Известия

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.