Новини спорту. 5 квітня. Футболісти елітного рівня здатні справлятися з  вирішенням проблем краще, ніж звичайні люди.

м'яч, футбол, дриблінг
Найкращі результати тестів показали гравці, які забили найбільшу кількість голів

Лише два відсотки жінок і чоловіків планети володіють достатнім талантом, щоб бути в змозі змагатися в цьому виді спорту серед перших команд світу, свідчать результати дослідження медиків Каролінського інституту Стокгольма.

Для багатьох спорт – це лише м’язи і багатогодинні тренування. Але, як з’ясували шведські вчені, гра з м’ячем в рівній мірі є і боротьбою здібностей мозку: умінням приймати рішення, креативністю.

Протягом двох сезонів медики спостерігали за 57 футболістами обох статей з команд першої та вищої ліги. Результати психологічних тестів, у яких спортсмени повинні були швидко вирішувати поставлені завдання, показали, що в цілому вони справлялися з проблемами краще за звичайних людей.

Вчені також виявили, що найкращі результати показали гравці, які забили найбільшу кількість голів.

“Виконання тестів футболістами порівнянно з 2% кращих результатів населення в цілому”, – пише один з авторів доповіді Предраг Петрович.

Під час матчу футболіст стежить за сотнями і тисячами факторів на полі, і, виходячи з ситуації, мозок в лічені секунди повинен прийняти правильне рішення.

“Чим вище були результати тестування спортсменів в 2008 році, тим більше голів і передач вони зробили в 2010 році”, – зазначає керівник дослідження Турб’єрн Вестберг.

Вчені вважають, що психологічні тести повинні стати важливим інструментів при наборі нових гравців у клуби. Правда, медики також говорять, що потрібно подальше, більш широке тестування в цій галузі.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.