Новини медицини. 13 квітня. Сьогодні в світі понад мільярд людей страждають від надмірної ваги.

Дорожчі фастфуди можуть запобігти ожирінню

Існує багато причин зайвої ваги, але однією з основних є неправильне харчування, а саме фастфуд.

Нещодавно в своїй доповіді ООН запропонувала боротьбу з швидким харчуванням – підвищити ціни на гамбургери.

Дослідження, яке було проведено спеціальним доповідачем Олів’є де Шуттер, викликало чимало суперечок по всьому світу. Він каже, що зараз дуже багато невирішених проблем з їжею. Кожна сьома особа в світі голодує. Але, на противагу з’явилася ще одна проблема – переїдання. Так, більше 300 мільйонів осіб страждають від ожиріння. А надмірну вагу мають більше мільярда людей.

Статистика показує, що щорічно від зайвої ваги помирає майже 2,8 мільйонів людей в світі. Все це є платою за створену цивілізацією штучну їжу, збагачену трансжирами, цукрами і сіллю.

Олів’є де Шуттер пропонує низку заходів, які могли б допомогти цій проблемі. Одним з рішень він пропонує ввести податок на фастфуд. За останні роки щось подібне з’явилося у низці європейських країн. Також під податки потрапили чіпси і газована вода, які є не менш нешкідливими. Гроші з цих податків Олів’є де Шуттер пропонує направити на те, щоб зробити корисні продукти дешевшими і доступними для всіх.

Подібна пропозиція викликала низку “за” і “проти”. Одні вважають, що це знизить виручку. Інші кажуть, що це майже ніяк не вплине на виборі покупців, оскільки підвищення цін буде незначним. Багато хто просто не захочуть міняти свої звички, вважає професор Університету Редінга (Великобританія) Брюс Трейл. У приклад він ставить підвищення акциз на алкоголь і тютюн, до яких люди пристосувалися, і купувати менше не стали.

Наскільки буде вдалим цей експеримент, безсумнівно, покаже час. А поки дієтологи та інші фахівці продовжують вказувати на статистику щодо ожиріння і наслідків надмірної ваги, щоб люди хоч трохи задумалися про те, що вони їдять і в якій кількості, а також радять очистити організм, поки зайва вага не приведе до інших захворювань.

За матеріалами Медичний центр НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.