Новини здоров’я. 5 квітня. Жінки, які сидять на дієті в період вагітності, піддають ризику здоров’я своєї майбутньої дитини.

Не захоплюйтеся дієтами під час виношування дитини

Як вважають британські експерти, дієта під час виношування дитини підвищує шанси розвитку діабету у дітей.

Спостереження за вівцями показали, що у особин, які недоїдали під час вагітності, народжувалися ягнята з генетичними змінами, пов’язаними з рівнем глюкози в крові та харчовою поведінкою. Це означає, що відмова від повноцінного харчування в момент зачаття може негативно відбитися на вазі і здоров’я майбутнього потомства.

«Це не успадковані зміни в генах, але зміни в структурі ДНК, які впливають на гени, і, отже, є набагато більш незвичайними. Особливо важливо враховувати, що ми виявили зміни в генах, що контролюють споживання їжі і рівень глюкози, адже зміни в роботі цих генів можуть призвести до ожиріння і діабету», – підкреслили вчені.

Хоча дослідження було проведено на тваринах, учені впевнені, що їхні висновки можна віднести і до людей.

«Наша робота має велике значення, оскільки показує, що гени можуть підпадати під вплив неспадкових механізмів, в результаті чого в організмі відбуваються зміни, що впливають на здоров’я», – зазначили вони, порадивши всім, хто хоче завести дитину, стежити за своєю вагою до вагітності і після неї, і не захоплюватися дієтами під час виношування.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.