Огляд преси. 20 квітня. Новий судовий процес над екс-прем’єром та іконою української революції Юлією Тимошенко стане перевіркою відносин між Україною та Євросоюзом, пише Die Presse.

Юлія Тимошенко
Юлія Тимошенко

За станом здоров’я Тимошенко не була присутня на судовому засіданні, що пройшло в четвер. За словами її адвоката, в зал суду вже принесли дерев’яну кушетку. “Не виключено, що 51-річна ікона революції, яку вважали уособленням зближення України з ЄС, уже незабаром постане перед суддями, як недавно старий екс-президент Єгипту Хосні Мубарак”, – зауважують автори статті.

Цього разу Тимошенко звинувачують в ухилянні від сплати податків і присвоєння коштів в особливо великих розмірах під час її перебування керівником енергетичного концерну “Об’єднані енергосистеми”. Як пише видання, багато українських та іноземних спостерігачів говорять про політичне підгрунтя юридичного переслідування Тимошенко на тлі інших судових процесів над багатьма її соратниками.

За словами посла Франції з прав людини Франсуа Зімере, присутнього на судовому засіданні в четвер, звинувачення мають однозначну політичну підоснову, а побачене він назвав “абсурдом”. Він упевнений, що процес буде мати великий вплив на відносини між Україною та ЄС.

Вплив на двосторонні відносини вже надав і попередній процес над екс-прем’єром. Так, Брюссель ухвалив рішення заморозити переговори щодо Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі зі своїм найбільшим східним сусідом.

“ЄС ходить по тонкій грані: з одного боку, Брюссель хоче приборкати Януковича, з іншого – (…) не штовхнути його в обійми впливового керівництва в Москві”, – йдеться в статті.

Джерело Die Presse

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.