Новини світу. 5 квітня. Через погані погодні умови у країнах, які є найбільшими імпортерами чаю, ціни на продукцію можуть підвищитися на 12%.

Чай може подорожчати

Як повідомило агентство Bloomberg із посиланням на заяву McLeod Russel India Ltd, дефіцит чаю може зрости через посухи і заморозки у найбільших чайних регіонах, у тому числі на Шрі-Ланці та в Кенії. У свою чергу, брак продукту може спричинити за собою стрибок цін – експерти говорять про можливе подорожчання на 12%.

Причому чай вищого сорту може стати дорожчим на 10%, ціна підніметься зі 120 рупій ($ 2,4) за кілограм до $ 3, вважає керуючий директор McLeod Russel India Адітья Кхаїтан. Нагадаємо, що Індія є другим за величиною виробником чаю.

Водночас у Кенії, яка є лідером з виробництва чорного чаю, обсяг випуску продукції скоротився у лютому на 31% порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 18,41 млн кг.

Тим часом у Південній Азії на початку нового сільськогосподарського року у квітні дефіцит чаю склав 130 млн кг, що на 8,3% перевищило показник попереднього року.

“Я не думаю, що обсяги виробництва чаю в Індії будуть вищі, ніж торік, оскільки погодні умови далекі від ідеальних”, – зазначив Кхаїтан.

Раніше повідомлялося, що китайський бізнесмен збирається використовувати послід панд для виробництва елітного чаю.

Джерело Корреспондент

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.