Новини світу. 24 квітня. Частина територій навколо АЕС “Фукусіма-1” через радіоактивне забруднення будуть непридатні для життя в найближчі 10 років.

Ряд територій довкола "Фукусіми" будуть безлюдними до 10 років

Про це йдеться у звіті уряду Японії.

До таких територій будуть віднесені ті, в яких рівень радіації до 2022 року буде перевищувати 50 мілізівертів на рік, зокрема це селища Футаба і Окума.

Мінімальний рівень радіації, при якому людям буде дозволено повертатися додому, становить 20 мілізівертів на рік. У семи районах, згідно з прогнозами, показники будуть перевищувати цей рівень протягом 5 років.

Як наголошується в звіті, прогнози, що стосуються рівня радіації, були зроблені без урахування робіт з очищення територій навколо “Фукусіми” від радіоактивного забруднення. У зв’язку з цим деякі японські політики, наприклад мер селища Наміе в повіті Футаба Тамоцу Баба назвав урядовий звіт “порожніми картинками”, і вимагає представлення більш детального прогнозу.

Скільки людей в найближчі роки не зможуть повернутися в свої будинки на заражених територіях, зі звіту не зрозуміло.

Аварія на АЕС “Фукусіма-1” сталася 11 березня 2011 року. Через сильний землетрус на АЕС вийшли з ладу блоки охолодження, що призвело до серії вибухів і пожеж. У результаті аварії стався витік радіації, і значна частина територій навколо “Фукусіми” виявилася заражена. Навколо АЕС була створена зона відчуження радіусом 20 кілометрів.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.