Новини світу. 19 квітня. Норвезький терорист Андерс Брейвік заявив прокурорам, що спочатку планував підірвати три машини з бомбами.

Брейвік планував не один вибух і чекав, що його приб'ють швидше

Вибухи мали відбутися біля будівлі уряду, поруч з офісом Трудової партії і біля королівського палацу в Осло. Альтернативною метою також був хмарочос, в якому розташовується редакція норвезької газети Aftenposten.

За заявами зловмисника, він хотів відтворити теракти 11 вересня, коли в Нью-Йорку впали вежі-близнюки, потім влаштувати стрілянину, пересуваючись на мотоциклі, щоб убити якомога більше людей, перш ніж його самого ліквідують.

Крім того, Брейвік оголосив, що чекав неминучої загибелі відразу ж після того, як він підірвав бомбу в урядовому кварталі 22 липня 2011.

Злочинець дав самому собі лише 5% на виживання і очікував, що його знищить поліція, не дозволивши дістатися до молодіжного табору на острові Утоя.

До подібної долі майбутній терорист почав готуватися, як тільки став планувати атаку в рідному місті в 2006 році.

“Я повністю відсторонився від свого бізнесу і зосередився на розробці плану теракту. Я сказав своїй матері, що мені потрібен час, щоб подумати про те, чого я хочу від життя. Я не міг заявити їй, що планую дії, які приведуть до моєї смерті”, – розповів Андерс Брейвік на допиті.

Обвинувачений готувався до перестрілки з органами правопорядку і вчився поводитися зі зброєю в місцевому стрілецькому клубі, а також відточував майстерність у процесі онлайн-ігри World of Warcraft, за якою він проводив по 16 годин на день.

Брейвік був здивований, що ніхто не спробував його зупинити по дорозі до місця проведення молодіжного політичного табору на Утоя.

Вбивця заявив, що спочатку планував прилюдно стратити колишнього прем’єр-міністра країни Гро Харлем Брундтланд, яка відвідала табір в той день, і вбити абсолютно всіх, хто знаходився на острові, загнавши дітей в воду, де вони повинні були потонути, стверджуючи, що для політичного активіста гарні всі цілі.

На четвертий день судового процесу Андерс Брейвік відмовився від свого фірмового “нацистського салюту” – вітання із піднятими вперед правою рукою зі стиснутим кулаком. Про це його настійно попросили адвокати, посилаючись на те, що рідним загиблих і тим, хто вижив під час теракту його манера неприємна.

У четвер звинувачення зосередилося на сумно відомому “маніфесті” Брейвіка про боротьбу з мультикультуралізмом в Європі, який він підготував і опублікував в день теракту. Відзначимо, що в перший день суду, під час перегляду цього маніфесту, Брейвік розплакався.

За матеріалами life news

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.