Новини світу. 14 квітня. Благодатний вогонь зійшов сьогодні у храмі Гробу Господнього в Єрусалимі.

Благодатний вогонь
Храм Гробу Господнього, де зійшов Благодатний вогонь

Вогонь запалав чудесним чином у кувуклії – каплиці всередині храму, над кам’яним ложем, на якому покоїлося у Велику суботу поховане Тіло Христа.

Згідно з традицією, всі свічки і світильники в храмі були завчасно погашені. Вогонь з’явився за молитвами про послання дива патріарха Єрусалимського Феофіла III і тисяч паломників, які заповнили у Велику суботу, напередодні Великодня храм Гробу Господнього, площу перед ним і прилеглі вулиці.

Вогонь з’явився, як і в попередні роки, в Кувуклії – каплиці всередині храму Гроба Господня, над кам’яним ложем, на якому лежало у Велику суботу поховане Тіло Христа. Саме там у віковому ритуалі молиться про сходження Благодатного вогню православний патріарх. За давнім церемоніалом перед входом у Кувуклію шати патріарха Феофіла III і сама каплиця були ретельно вивчені на предмет наявності будь-яких засобів для штучного отримання вогню.

Як тільки щорічно очікуване напередодні Великодня диво сталося, патріарх Єрусалимський передав вогонь віруючим у Кувуклії. Примітно, що мусульмани також визнають божественну сутність вогню, походження якого досі не пояснено наукою. Вони присутні в єрусалимському храмі Гроба Господнього разом з християнами і забирають частки Благодатного вогню додому.

Джерело Риа Новости

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.