Новини України. 11 квітня. Більше 85% українців упевнені, що майбутні парламентські вибори пройдуть з порушеннями в тій чи іншій мірі.

Українці не вірять в чесність виборів

Як передає Цензор.НЕТ, про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова спільно з фондом “Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва” з 30 березня по 4 квітня.

Згідно з опитуванням, 37,1% опитаних допускають, що результати можуть бути перекручені, 24% упевнені, що результати будуть обов’язково підтасовані, 24,1% – що будуть окремі порушення, але вони істотно не вплинуть на загальний результат.

Лише 5,8% вважають, що вибори пройдуть чесно, без підтасувань. 9% респондентів не змогли відповісти на дане питання.

Директор фонду “Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва” Ірина Бекешкіна зазначила, що такі показники є стабільними на всіх виборах, які проходять в Україні.

При цьому, згідно з опитуванням, 56,1% опитаних однозначно засуджують продаж голосу за певну партію чи кандидата, 26,8% – в цілому ставляться негативно, але з розумінням, що у людей бувають різні ситуації, 10,6% – ставляться позитивно, вважаючи, що “чому б людям не заробити?” і 6,6% – не змогли відповісти.

Бекешкіна зазначила, що в порівнянні з попередніми виборами, у людей дещо змінилися погляди на те, за скільки вони готові продати свій голос на виборах.

Так, 74,8% заявили, що “його голос не продається в принципі”, за 50 грн готові продати свій голос 0,7%, від 50 до 500 грн готові продати свій голос 8,3% і більшість з тих, які готові продати свій голос на виборах (12,3%), можуть погодитися на це за суму понад 500 грн.

При цьому українці песимістично налаштовані по відношенню до виборів. Так, 42,7% упевнені, що вибори нічого не змінять, 6% вважають, що вибори тільки погіршувати ситуацію, 30,6% – допускають, що вибори дадуть можливість поліпшити ситуацію в країні і 20,7% – не змогли відповісти на це питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.