Новини світу. 9 квітня. Повернення послів ЄС до Білорусі буде можливо тільки в тому випадку, якщо не будуть застосовані нові санкції відносно республіки.

Білорусь
Білорусь шукає компроміс з Європою

Посли країн Європейського союзу можуть повернутися до Білорусі, але за цим не повинне піти нових санкцій відносно республіки. Про це заявив глава МВС Білорусі Сергій Мартинов.

«Білорусь говорить: Хочете, щоб ваші посли повернулися назад? Ми не проти, але природно, ми б не хотіли, щоб вони займалися закулісними справами на шкоду нашим відносинам. Якщо посли повернуться, а через кілька днів Євросоюз візьме черговий набір санкцій, м’яко кажучи, це буде несерйозно», – сказав Мартинов.

Він вважає, що Євросоюз своїми санкціями лише загальмовує демократичні реформи в Білорусі.

Він зазначив, що якби не жорсткі і неправомірні санкції, прийняті в січні 2011 року після виборів президента в грудні 2010 року, напевно, Білорусь пройшла б більший шлях внутрішньої досконалості.

Нагадаємо, 23 березня в Брюсселі міністри закордонних справ країн Європейського Союзу схвалили нові санкції проти Білорусі та Сирії.

Мова йде про розширення на 12 прізвищ списку білоруських громадян, яким буде заборонений в’їзд в ЄС, а їх активи в країнах Євросоюзу – заморожені. Економічні санкції торкнуться також ряд білоруських фірм.

У січні 2011 року Європарламент прийняв резолюцію про заборону в’їзду в Європу білоруським чиновникам, суддям та керівникам силових структур, причетним до розгону демонстрації після виборів президента Білорусі 19 грудня. Протягом року санкції були неодноразово розширені.

Раніше Мінськ заявив про відкликання свого посла з Польщі та постійного представника при Євросоюзі, і, у відповідь на розширення візових санкцій з боку ЄС, запропонував польському послу та представнику Євросоюзу виїхати в свої країни для консультацій. Відповідаючи на дії білоруської влади, країни-члени ЄС відкликали своїх послів з Мінська для консультацій.

Джерело Газета.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.