Новини здоров’я. 2 квітня. Згідно з новими дослідженнями, порушення сну впливають на нашу здатність запам’ятовувати й обробляти інформацію.

безсоння
Порушення сну впливають на здатність запам'ятовувати

Сон – це життєво необхідний процес, який відновлює організм і заряджає нас енергією. Нестача сну може негативно позначитися як на фізичному, так і на психічному здоров’ї людини.

Ученим давно відомо про те, що уві сні наш мозок переробляє, сортує і «цементує» отриману протягом дня інформацію. Дослідники з Бостона, США, зробили ще один крок у вивченні зв’язку між сном і пам’яттю, довівши, що таке порушення сну, як апное, здатне значно знизити функцію пам’яті.

Апное характеризується сильним хропінням і перериванням дихання уві сні. В результаті людина постійно прокидається і відчуває себе втомленою навіть після ночі сну.

В ході експериментів учасники освоювали нові навички, які демонстрували на наступний день. В результаті виявилося, що ті з них, хто страждав від апное, набагато гірше засвоювали нову інформацію і справлялися із завданнями.

«Для оптимальної консолідації пам’яті людині необхідна певна кількість безперервного сну, незалежно від того, скільки часу він спить в цілому», – уклали автори роботи.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.