Новини економіки. 18 квітня. Перед Великодніми святами у світі почали знижуватися ціни на нафту.

бензин
Вперше за останні три місяці є хороші новини

Якщо це зниження протримається хоча б протягом 2-3 тижнів, то у травні в Україні пальне має подешевшати. Про це повідомив експерт ринку нафтопродуктів Сергій Куюн.

Зокрема, він повідомив, що вперше за три місяці ціни на нафту знизилися на 7-8 дол. за один барель.

“Вперше за останні три місяці є хороші новини. Перед Великодніми святами почали знижуватися ціни на нафту: з пікових 125 -126 дол. за барель ціни сьогодні знизилися до 117 дол. Зниження дуже відчутне. Сподіваюся, що якщо ці ціни залишаться на такому рівні протягом хоча б 2-3 тижнів, то вже у травні ціни на колонках (АЗС –ред.) в Україні повинні знизитися”, – зазначив Куюн і резюмував, що у здешевленні пального зацікавлені усі без винятку учасники ринку.

“Обсяги продажів впали на 10-15% – всі “залиті” продуктом. Задоволені цією ситуацією хіба що нафтовидобувні компанії. Всі решта учасників цього процесу чекають, коли ціни знизяться”, – зазначив експерт з ринку пального.

Нагадаємо, ціни на АЗС в Україні зростають з другої половини лютого. Основною причиною підвищення є світова тенденція зростання цін на нафту у зв’язку із загостренням ситуації навколо Ірану. З початку року вартість нафти Brent на європейському спотовому ринку виросла практично на 20%, а оптова вартість бензину і ДП в Україні – більш ніж на 12% і 7% відповідно.

Крім того, в січні 2012 р. набули чинності нові ставки акцизних зборів на бензини і дизпаливо, які були проіндексовані на 8,9%. Таким чином, акциз на бензин підвищився з € 182/т до € 198/т, що еквівалентно 18 коп./л.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.