Новини світу. 20 квітня. Пілот австралійської авіакомпанії Jetstar забув випустити шасі, оскільки відволікся смску, яка прийшла йому на мобільний.

Пілоти Jetstar забули викинути шасі перед посадкою

До такого висновку прийшли експерти, які розслідували обставини НП в аеропорту Сінгапура.

Інцидент стався 27 травня 2010 року. Лайнер Airbus A320 екстрено перервав посадку, перебуваючи на висоті 150 метрів над землею.

Комісія, яка з’ясовувала обставини інциденту, встановила, що незабаром після того, як другий пілот почав приготування до посадки, на мобільний телефон командира повітряного судна почали приходити текстові повідомлення. Пілот відволікся на сигнал телефону і не помітив декількох реплік другого пілота, а також вказівок диспетчерів з землі.

Як згодом пояснив капітан, він забув вимкнути телефон перед злетом, і намагався зробити це під час посадки – тому він і не реагував на повідомлення в ефірі. На висоті близько 300 метрів другий пілот перевірив прилади і “відчув, що щось не в порядку”, але не зміг визначити, що саме.

На висоті 220 метрів сигнал попередив екіпаж про невипущені шасі. Капітан спробував випустити стійки, при цьому другий пілот очікував, що командир перерве посадку і спробує знову набрати висоту. Між собою льотчики в цей час не перемовлялися. Коли літак опустився ще нижче, екіпаж перервав посадку, при цьому не перевівши закрилки в правильне положення.

У результаті, аналізуючи обставини інциденту, слідчі дійшли до висновку, що за дві хвилини, протягом яких літак знижувався з 850 до 300 метрів екіпаж не виконав жодної з дій, запропонованих інструкцією. Помилки в діях другого пілота пояснили втомою.

Представники компанії Jetstar заявили, що вивчили урок з інциденту, в результаті якого, на щастя, літаку вдалося благополучно виконати повторну посадку. Про санкції щодо екіпажу не повідомляється.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.