Новини світу. 12 березня. Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв змушує британського прем’єр-міністра Девіда Кемерона дати згоду на офіційний візит в республіку.

Девід Кемерон
Девід Кемерон розгнівався через Назарбаєва

За даними джерел газети The Daily Mail в дипломатичних колах, таку умову казахстанський лідер поставив в обмін на виконання угоди про військовий транзит.

Угода передбачає транспортування по території Казахстану британського військового майна з Афганістану. Цей документ був підписаний 27 лютого під час візиту до Казахстану глави оборонного відомства Великобританії Філіпа Хаммонда. За даними британських ЗМІ, загальна вартість майна, яке буде вивезено з Афганістану, оцінюється в чотири мільярди фунтів стерлінгів.

Лондону довелося змінити маршрут транспортування (який тепер проходить, в тому числі, через Казахстан, Узбекистан, Росію і Україну) після того, як Пакистан закрив свій кордон в листопаді 2011 року. Тоді сили НАТО помилково завдали авіаудар по пакистанським військовим, в результаті чого загинули більше 20 чоловік.

Під час зустрічі з главою британського міністерства оборони Назарбаєв заявив:

“Ми відзначили двадцятиріччя з дня встановлення дипломатичних відносин між Казахстаном і Великобританією. Майбутній візит прем’єр-міністра Девіда Камерона до Казахстану важливий для нас. Розвивається співробітництво і в сфері оборони. Наші військові навчаються за програмами військової підготовки в Великобританії“.

За даними The Daily Mail, Девід Кемерон дізнався про цю заяву лише на днях: він прийшов в лють, оскільки переговори про його можливий візит в республіку велися, але остаточного рішення прийнято не було.

Як відзначає видання, офіційна поїздка до Казахстану можемати для британського прем’єра дипломатичними наслідками. Захід звинувачує Назарбаєва в порушенні прав людини і фальсифікації результатів виборів, і Кемерон піддався б критиці з боку партнерів, якщо б не зміг підняти ці питання на зустрічі з президентом, пише газета.

Як підкреслив одне з джерел видання, Назарбаєв розцінює візит Кемерона як спосіб боротьби з “негативним піаром”.

“Він любить колекціонувати великі імена в своїй книзі відвідувачів”, – сказав дипломат, додавши, що поїздка прем’єр-міністра до Казахстану навряд чи відбудеться в поточному році.

Джерело Лента.ру 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.