Новини здоров’я. 9 березня. Щонайменше 65 жителів районів навколо АЕС “Фукусіма-1” після аварії в минулому році отримали внутрішнє опромінення щитовидної залози.

У обстежених підвищився ризик виникнення онкологічних захворювань

Такі дані радіологічного обстеження фукусімців, проведеного фахівцями японського університету Хіросакі.

Обстеження зазнали жителі населених пунктів поблизу АЕС, які в перші дні після аварії були евакуйовані через викиди радіації. У більш ніж половини обстежених рівень опромінення склав 20 мілізивертів при нормі для звичайної людини в 1 мЗв на рік. У п’яти осіб цей показник перевищив 50 мЗв. Найвищий результат – 87 мЗв – зафіксований у жителя села Наміе, який залишався довше за інших всередині евакуаційної зони.

Медики визнали, що у обстежених підвищився ризик виникнення онкологічних захворювань. Тим не менш, фахівці вказали на те, що опромінення було викликано в основному радіоактивним йодом, який володіє невеликим періодом напіврозпаду (зокрема, для йоду-131 він складає тільки 8 днів) і не накопичується в організмі.

Раніше влада Фукусіми повідомляла, що більше 4 тис жителів префектури отримали після аварії на АЕС зовнішнє опромінення понад норму. В регіоні була розгорнута масштабна програма перевірки здоров’я населення, в рамках якої місцева влада має намір протягом, щонайменше, 30 років відстежувати зміни здоров’я жителів префектури.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.