Новини України. 27 березня. Робоча група з захисту Юлії Тимошенко від катувань та нелюдського поводження, направила скаргу до Комітету проти катувань (м.Женева, Швейцарія).

"Батьківщина": Тимошенко катують

Про це повідомив голова групи, народний депутат, заступник голови фракції “БЮТ-Батьківщина” у ВР Юрій Одарченко. Група створена рішенням Політради партії ВО “Батьківщина”.

Партія просить Комітет невідкладно прийняти скаргу до провадження та винести рішення, що констатує факт порушення Україною своїх міжнародних зобов’язань, щодо застосування тортур. Також, партія вимагає винести рішення, яким визнати відмову в наданні Юлії Тимошенко медичної допомоги лікарем, якому вона довіряє такою, що порушує міжнародні зобов’язання України, провести виїзну інспекцію на території держави з відвідуванням камер, де містилася і де міститься зараз лідер партії, та винести припис негайно припинити фізичні і психологічні тортури.

“Тимошенко стала жертвою катувань та нелюдського ставлення з боку державної влади в цілому, в особі Президента, Генерального прокурора, міністрів і суддів, підконтрольних Президенту. В Україні не існує інстанції, куди можна було б скаржитися на обставини, викладені в цьому документі, оскільки винними в катуваннях і нелюдське ставлення ми вважаємо нинішній політичний режим України, оцінку якого ми просимо дати Комітет” – йдеться у тексті скарги.

Зокрема, партійці стверджують, що починаючи з першого засідання суду до Юлії Тимошенко застосовувалися психологічні тортури з метою змусити її визнати свою провину, пише прес-служба партії.

Так, після взяття під варту лідера партії щодо неї стали комплексно і навмисне застосовуватися як фізичні, так і психологічні тортури. В хронології, поданій в документі, наводяться випадки нелюдського ставлення до екс-прем’єр-міністра: виснажливий режим дня протягом судового процесу, заборона на огляд особистим лікарем, позбавлення права ​​подавати будь-які клопотання і заяви, відмова у стаціонарному лікуванні за межами СІЗО та виправного закладу, тощо.

Нагадаємо, що Україною ратифіковано Конвенцію проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або принижуючих гідність видів поводження і покарання та визнано обов’язковість рішень Комітету проти катувань, що знаходиться у місті Женева.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.