Новини України. 20 березня. Попри те, що уся країна підтримує Оксану Макар, яка пережила страшне зґвалтування та спробу вбивства, дедалі частіше чути – сама винна. Гуляла допізна, пила і поїхала у гості до малознайомих чоловіків.

Оксана Макар в дечому винна сама

Як повідомляє ТСН, фахівці кажуть, що жодна жінка, яка пережила насильство, не винна.

Реакція на пережите насильство може бути різною: агресія, жага помсти, депресія або заперечення фактів і небажання говорити. Але практично в усіх випадках жертви з часом починають зневажати себе і шукати власну провину у тому, що сталося. Люди – готові допомогти.

У соціальних мережах окрім співчуття Оксані та бажання кари для ґвалтівників, лунають й звинувачення у легковажності. Ось деякі з них:

Оксана Макар сама спровокувала таке ставлення до себе: нормальна дівчина не буде просити горілки у бармена, а потім і розпивати її з малознайомими мужиками. Скільки потрібно мати мізків в голові, щоб потім піти з ними в “гості” до когось проти ночі… або вона думала, що вони там будуть мультики дивитися і газети читати”.

“На цьому прикладі ми можемо побачити, що пора закінчувати з усією цією тусовкою, з цим клубним життям, підміною поняття “свобода” поняттям “розпуста”.

В українському законодавстві тривалий час була стаття за віктимну поведінку, тобто дії жертви, що сама спровокувала ґвалтівників. Такий підхід заперечують у всьому світі, відмовилися від нього і в Україні.

“Всі спеціалісти, фахівці в цій сфері казали, що вона неправомірна. Тому що ця віктимна поведінка, поведінка жертви, вона є неусвідомлена. Це все рівно, що сказати – будь-яка дівчина буде йти у короткій спідничці і в чорних колготках, і її зґвалтують і скажуть – вона сама винна, бо мене чорні панчохи провокують”, – пояснила психолог Оксана Сафронова.

Батьківське виховання і виваженість у вчинках – важливі, але і вони не можуть застрахувати від нещастя. У будь-якому разі, фахівці-психологи певні, що громадський осуд не допоможе жодній жінці пережити наслідки насильства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.