Новини України. 29 березня. Троє громадян України звільнені з лівійського полону і вже повернулися на батьківщину.

лівія-прапор повстанців
В лівійському полоні ще перебуває кілька українців

Про це повідомив прес-секретар Міністерства закордонних справ Олександр Дикусаров.

“Дійсно, з Лівії недавно повернулися 3 українців: громадянка України, яка входила в групу наших полонених в Тріполі, і двоє інших громадян – вони були затримані лівійцями під час активної військової фази. Українські дипломати добилися їх звільнення”, – повідомив він.

Дікусаров додав, що “в нинішніх умовах – це дуже важка й делікатна робота”, і на сьогоднішній день всі зусилля дипломатів зосереджені на українцях, які затримані в Тріполі і біля аеропорту “Мітіга”.

“Тільки вчора наші дипломати відвідали їх. Вони постійно передають затриманим всі необхідні речі, медикаменти, продукти харчування. Коли наші дипломати відвідують українців, затримані мають можливість поговорити зі своїми рідними і близькими по телефону”, – додав він.

Він запевнив, що МЗС уважно стежить за станом здоров’я українців.

“На жаль, місця, де вони знаходяться – це не готелі високого класу, але в той же час – це і не лівійська в’язниця. І, слава богу, що нам вдалося вберегти українців від потрапляння саме в лівійські в’язниці, в яких, до слова, перебуває понад 5 тисяч іноземних громадян, у тому числі європейців”, – зазначив представник МЗС.

Він також запевнив, що робота зі звільнення українських громадян ведеться безперервно.

“Ми користуємося кожною можливістю, щоб вести переговори з лівійською владою, революційними бригадами, з нашими партнерами в інших країнах. Але, на жаль, наші люди стали заручниками внутрішньої нестабільності в Лівії, відсутності чіткої координації дій влади”, – підкреслив він.

Як повідомлялося, 5 вересня 2011 року стали відомо про затримання в Лівії понад 20 українців – цивільних фахівців, які прибули для роботи на об’єктах лівійської нафтової промисловості. За інформацією МЗС, вина затриманих українців до цих пір не доведена, проте лівійські повстанці продовжують утримувати їх у полоні.

За матеріалами ZN.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.