Новини України. 16 березня. Європейський суд з прав людини виніс припис, згідно з яким Україна зобов’язана проводити лікування екс-прем’єра в стаціонарі спеціалізованого медичного закладу.

Тимошенко мають лікувати у стаціонарі

Європейський суд з прав людини своїм приписом зобов’язав державу Україну лікувати екс-прем’єра Юлію Тимошенко в стаціонарі.

Про це повідомив адвокат екс-прем’єра Сергій Власенко.

«Сьогодні Європейський суд з прав людини виніс припис в рамках 39 регламенту європейського суду. Ним держава Україна зобов’язана проводити лікування Юлії Тимошенко в стаціонарі спеціалізованого медичного закладу», – цитує його слова прес-служба партії.

Раніше екс-прем’єр категорично відмовилася від запропонованої німецькими та українськими лікарями програми подальшого консервативного та реабілітаційного лікування, наполягаючи на стаціонарному лікуванні за кордоном, а саме в Центрі спортивної науки та спортивної медицини клініки Шаріте (м. Берлін).

6 березня берлінські лікарі Карл Макс Айнгойпль і Норберт Хаас передали свої висновки з приводу стану здоров’я Тимошенко українським лікарям, представникам уряду та суду. Також представники «Шаріте» заявили, що українські та німецькі медики «прийшли до спільної думки» щодо діагнозу колишнього прем’єр-міністра.

Діагноз Тимошенко медики не розголошують, посилаючись на лікарську таємницю. Після візиту іноземних лікарів дочка політика Євгенія заявила, що у матері «грижа міжхребцевого диска». За її словами, мама не може пересуватися без сторонньої допомоги.

Німецькі медики, які обстежували екс-прем’єр-міністра заявили, що вона потребує лікування лише за межами в’язниці, після чого українська прокуратура пообіцяла надати можливість лікування за межами Качанівської колонії.

У відповідь на це пенітенціарна служба заявила про те, що в колонії, де відбуває строк Тимошенко, є «всі умови» і необхідні медпрепарати для її лікування.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини входить в структуру Ради Європи, членом якої є Україна.

Рішення Європейського суду з прав людини підлягають обов’язковому виконанню країнами, які ратифікували Європейську конвенцію.

За матеріалами ZN.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.