Новини світу. 29 березня. Європейський парламент просить Міжнародну федерацію хокею подумати над можливістю провести чемпіонат світу не в Білорусі.

Європарламент просить країни чинити тиск Міжнародну організацію хокею

Про це йдеться в Резолюції щодо ситуації в Білорусі, яку Європарламент прийняв сьогодні.

Європарламент, у зв’язку з порушенням прав людини та основних свобод в Білорусі, закликав “національні федерації хокею на льоду країн-членів Євросоюзу та інших демократичних країн чинити тиск на Міжнародну федерацію хокею на льоду, в тому числі на конгресі в Хельсінкі, який відбудеться в травні, щоб вона переглянула своє попереднє рішення і вивчила можливість довірити проведення чемпіонату світу з хокею, який має відбутися в Білорусі в 2014 році, іншій країні, поки не будуть звільнені всі політичні в’язні”.

Резолюція підтримує розширення обмежувальних заходів, вжитих Радою ЄС щодо Білорусі 23 березня, пропонує їй взяти до уваги останні дипломатичні ускладнення з цією країною і погіршення в ній ситуації з правами людини і розширити цільові економічні санкції проти білоруського режиму. У той же час Європарламент просить Єврокомісію надати фінансову і політичну підтримку організаціям громадянського суспільства та незалежних ЗМІ Білорусі.

Згідно з резолюцією, “поки не будуть звільнені і повністю відновлені в цивільних правах політичні ув’язнені, а також за відсутності прогресу в сферах демократії, прав людини і правової держави, діалог між Європейським союзом та Білоруссю не зможе просуватися”.

За матеріалами Хартия’97

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.