Новини світу. 25 березня. Євросоюз офіційно оприлюднив список білоруських бізнесменів і компаній, на яких вирішено поширити санкції ЄС.

Білорусь ЄС
ЄС натиснув на білоруських підприємців, близьких до Лукашенка

Санкції передбачають заборону на в’їзд до ЄС, а також заморожування активів згаданих підприємців у країнах ЄС. Рішення про санкції щодо Білорусі було прийнято на засіданні Ради ЄС 23 березня.

У “чорному списку” ЄСЮрій Чиж, який керує радою директорів групи компаній “Трайпл” (торгівля нафтопродуктами, ритейл, фармацевтика, туризм, сільське господарство та виробництво будівельних матеріалів).

В Латвії з Чижем пов’язані підприємства “Latgales Alus D” і “Mamas D”. Обидва належать компанії “Neonafta”, через яку Чиж контролює свої активи в Латвії.

Укладачі “чорного списку”, обґрунтовуючи санкції, стверджують, що Чиж “надає фінансову підтримку режиму Лукашенка”.

Також в “чорному списку” ЄС – Анатолій Тернавський, який представляє групу компаній “Юнівест-М” (займається торгівлею нафтопродуктами, нерухомістю, ресторанним бізнесом). У “чорному списку” він фігурує як “людина, близька до сім’ї Лукашенка”.

У новому “чорному списку” крім Чижа і Тернавського ще близько десятка білорусів. Це судді і співробітники силових структур, яких вважають відповідальними за переслідування білоруської опозиції. Всього в “чорних списках” ЄС, що стосуються Білорусі, перебувають 243 особи (включаючи президента Олександра Лукашенка).

У новому “чорному списку” також згадані 29 компаній, на які поширюються санкції.

За матеріалами delfi

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.